kapitola 23.)R.A.B. aneb co ukrýval portál

2. dubna 2007 v 17:41 | bazilda |  Harry Potter a Zmijozelův dědic
tady je ta slibovaná kapitolka jen pro představu jsem jí psala skoro celou dvakrát:-( tak si jí važte a pořádně komentujte:-) pls vaše bazilda
jo tímto bych taky chtěla upozornit že jsem si trochu změnila přezdívku kterou poupravila na dívčí podobu mission takže když se někde objeví bazilda tak jsem to já bazilišek:-)

kapitola 23.) Místnost, která se nedala otevřít

z minulé kapitoly:
Nymfadora jako jediná z celého řádu přežila.
Snažila se dostat ze sídla řádu, ale těsně před východem jí zaterasili cestu vlkodlaci
Nezbývalo jí teda nic jiného, než se je pokusit setřást.
Jednoho zabila skříň, která se zřítila po nárazu kletby cruciatus.
Druhý se zasekl v chodbě, která na něj byla moc úzká.
Fenrin ji pronásledoval až do doby, než se zřítila z patnáctimetrové výšky dolů.
Tam ztratila vědomí.
Poté co se probrala zjistila, že nad ní hoří strop.
Co nejrychleji se snažila připlazit k vodě.
Čirou náhodou skončila v portálu, který jí přenesl do neznámého prostoru.
Poslední co si pamatovala byla žena přibližně jejího věku, která nápadně připomínala Albuse Brumbála.

Tonksovou probudil zvláštní pocit chladu v oblasti čela. Někdo jí přiložil na hlavu obklad. Chvíli jí trvalo než si uvědomila, co všechno se událo před tím, něz se sem teleportovala. Zděšeně vyletěla z lůžka, na kterém ležela.

"Lehni si, prosím tě!"

Nabádala ji cizinka a opatrně ji zatlačila do peřin.

"Kde to jsem a kdo jsi?"

Ptala se zmateně Tonks.

"Jsi na Ministerstvu kouzel v odboru záhad a mě říkají Regina Alysa Radlleová nebo taky R.A.B.. Od jisté doby totiž používám svoje rodné příjmení Brumbálová."

"Cože!!!!!!!"

Vykřikla Tonks. /to není možné, to nemůže být pravda!/

"R.A.B. Radlleová?"

"Ano co je na tom zvláštního?"

Zeptala se nechápavě Regina.

"Albus Brumbál, bradavický ředitel našel jeden z Voldemotových viteálů, který se ukázal jako falešný! Byl tam vzkaz a pod ním podpis! R.A.B.!"

"Zmijozelův medailon!Proč si tak smutná a co je s otcem?"

Tázavě se zahleděla na Nymfadoru.

"A jak se vůbec jmenuješ?"

"Nymfadora Tonksnová , ale říkej mi Tonksová."

Odpovděla jí Nymfadora.

"Víš ,ještě nemám sílu o tom mluvit!"

Odpověděla jí po pravdě.

"Nechceš, alespoň na chvíli změnit téma?"

"Tak třeba kam si chodila na školu a jak ti přezdívali?"

Zeptala se tedy Regina.

"Chodila jsem do Bradavic a..."

"Jaká kolej?" přerušila ji.

"Nebelvír."

"Já taky!"

Zasmála se Regina a hned si byly o kousek bližší. Než se dostali dál, přinesla jim šálek čaje.

"Jinak mi všichni říkali růžovka nebo červánek! Jsem totiž metamorfomág a nejraději mám růžovou!"

"To je pěkné!"

Souhlasila Regina.

"Mě říkali Tári. Elfsky je to královna. Neexistoval večírek, který bych nevymetla. Proto Tári, královna parketu. Byla jsem jako bouře! Nic mě nezastavilo až na mojí nejlepší kamarádku Lily, která byla mým přesným opakem!"

"Potterovou?"

Přerušila jí Tonksová.

"Jak to víš?"

Podivila se Regina.

"Chodila o rok víš a navíc byla naše prefektka a později primuska!"

"No jo, Lily byla vždycky ta dobrá a já vždy ta potvora!"

Smála se Regina.

"Byli jsme asi jako James a Sirius. Její muž a můj snoubenec!"

"Snoubenec? Jak to, že když byl Sírius tvůj snoubenec tak jsi Radlleová?"

Veselé ohníčky v Regiiných očích rázem pohasli.

"To by bylo na dlouhé povídání!"

"Já mám času dost!"

Ozvala se Tonksová.

"Tak tedy dobrá!"

Řekla Regina a pustila se do vypúrávění.

"Všechno tohle utrpení s názvem Thomas Rolvoy Radlle, lord Voldemort nebo prostě ty-víš-kdo, začalo v ten den, kdy Snape vyslechl věštbu a samozřejmě jí vyžvanil mému manželovi. Ten dostal ďábelský nápad. Abys tomu rozuměla, už dlouho o mě usiloval. Potřeboval dědice a já byla z poloviny Elfka, to není moc častá kombinace. Věděl, že jsme s Lily kamarádky na život a na smrt a já, že udělám COKOLI abych jí pomohla. Udělal mi nabídku, která se neodmítá. Já si ho vezmu za muže a dám mu dědice a on nechá Jamese, Lily , Harryho, Melanii a Siriuse žít. Byla to velká oběť, ale co bych pro ně neudělala. Tihle lidé mi byli vším!

Oči se jí smutně zaleskli.

"Jak jsme se domluvili, tak se také stalo! V tajnosti jsme se vzali a rok na to se mi narodil syn. Pojmenovala jsem ho William. Thomas mu říkal Dark, ale já mu říkala Will. Můj "drahý" manžel dostával často záchvaty vzteku , které si vybíjel na mě a na Willovi. Měla jsme toho dost. Proti tomu, abych se sbalila a utekla, mě držela jen myšlenka na to, že bych tím podepsala rozsudek smrti Lily a spol. Potom co jsem se dozvěděla, že Voldemort padl a Lily a James jsou mrtví, mě v pevnosti Tyrtix (tak se nazívá temné sídlo) už nic nedrželo. Ještě té noci jsem já a William utekli. Na zádech jsem měla jen to nejnutnější a v náručí jsem držela svého syna, kterému v té době bylo něco málo přes jeden rok."

"Některým Smrtijedům samozřejmě neušlo naše zmizení a vydali se nás hledat. Honili nás jako štvanou zvěř. Nikde jsme neměli odpočinutí! Jedinou možnost záchrany nám skýtali Bradavice. Škola mého otce. Moc dobře věděl o mém vztahu s Thomasem, ale nerozmlouval mi to. Věděl, že to dělám pro ty, které miluji a v těchto chvílích nikdo nehledí na důsledky. Byli jsme už na dohled od Bradavic v Zapovězeném lese, když nás chytili.Mě zasáhla kletba cruciatus. Ta bolest se nedala vydržet, ale já myslela na Willa. Než k nám doběhli, skryla jsem ho v kořenech vykotlaného stromu. Doufajíc, že ho objeví kentauři a postarají se o něj. Do dneška nevím jak se mu daří a jestli žije."

Regině po tvářích stékali slzy.

"Nejhorší na tom všem je to, že jsem nedávno pocítila ztrátu! Jako by zemřel kousek mne! Někdo koho jsme měla nadevše ráda opustil tento svět! Vidím ti na očích Tonksová, že víš o koho se jedná! Řekni mi to prosímtě ať je to kdokoli! Všechno je lepší než tahle nejistota!"

Její modré oči se zabodli do Tonksové.

"Regino, nejsem ta která by ti to měla říct, ale tvůj otec, rěditel Bradavic Albus Brumbál je ... mrtev!"

"Nééééééééééééééééé!"

Vykřikla Regina a s hlasitým vzlykotem klesla na kolena. Tonksová jí objala a snažila se jí utěšit.

béťův koment-Naja : super!!!!a přeju moc čtivých očí a musím uznat, že je to opravdu povedené!!!Skvělé

tak hodně úspěchů v pracovním týdnu a na napsannou! bazilda

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Atola Atola | 2. dubna 2007 v 17:49 | Reagovat

bleskovka: http://blog-27-blog.blog.cz/0704/1-bleskovka

2 Mission Mission | 2. dubna 2007 v 18:35 | Reagovat

Huráá! Bazilda napsala kapitolu! máš mou pochvalu za snahu :-p Tak a teď k té horší stránce komentáře...mám tu pár připomínek jednak ohledně gramatických chyb, ale v tom se radši nebudu moc rýpat, a dále taky pár věcí, které se mi...nechci říkat nelíbily ale abych nepsala jenom super!! musím si i trošku rýpnout :D Snad se na mě nebudeš zlobit... reakce té Reginy se mi zdála trošičku přehnaná, když si vezmeš, že ona už to tušila, nebo spíš měla zlý tušení, prostě by to chtělo jinou rekaci...dále je tu jedna věc kterou ti ale nechci moc vyčítat spíš jenom jak by se mi to líbilo..mohla jsi z Reginy udělat takovou tajemnou osobu...postupně odlupovat její vrstvy a pod nimi objevovat její tajemnství...no a tím bych asi končila...nechci ti (a taky sobě) zkazit radost z nové kapitoly....taky chci abys veděla, že přesto že jsem tě takto zkritizovala se mi kapitola líbila a jsem ráda že jsi se do toho pustila :)

S pozdravem Mission :)

3 bazilda bazilda | 2. dubna 2007 v 18:38 | Reagovat

mission.děkuji za úžasnou kritiku udělala jsi mi radost a alespoň bubu věděť kde mám zapracovat ´:-) bude se to hodit už u další kapitoli:-)

všichni:pozorně se podívejte nade mne takto vypadá POŘÁDNÁ kritika vyhlašuji soutež kdo udělá pořádnou kritiku tak mu bude věnovaná další kapitola:-)

4 bazilda bazilda | 2. dubna 2007 v 18:39 | Reagovat

ps:missonka už má rezervaci:-)

5 Naja Naja | 3. dubna 2007 v 12:54 | Reagovat

mě se to líbí... a ještě něco, myslím si, že to Janča píše svým způsobem a tak jak chce ona!!!!já taky píšu hrozně, ale píšu to os vého srdce a tak, jak bych chtěla!!!jinak gramatické chyby : které??ano,¨možná jsem nějakou přehlédla ale svět se nezboří ne???nikdo nepíe UPLNE bez chyb!!!!ani já ne!!!ne jako nic proti tobě Miss, ale jen jsem chtěla vyjádřit svůj názor.. od toho jsou komenty.... a kritizovat nebudu, protože nemám co... sryy Jani....

6 Mission Mission | 3. dubna 2007 v 18:14 | Reagovat

Jani, já jen nechtěla mít v komentáři ohrané "super!", tak jsem řekla, co jsem měla na srdci... Tím jsem nechtěla nikoho špinit....A taky jsem tím jsem nemyslela, že se mi kapitola nelíbí... Bazilda se snaží a to já cením... Nemusíš po mně hned vyjet...Víš, horší by bylo, kdyby jí někdo napsal, že je to hnusné a nevysvětlil jí proč... To by teprve bylo od někoho sprosté... A k těm chybám... Dobře, pomlčím... I když zas tak moc jsem k tomu neřekla... Jenom jsem se zmínila o tom, že jsem si tam pár gramatických chyb všimla, ale víc jsem to nerozebírala... Toť vše... Jestli máš ještě něco na srdci, klidně řekni a můžem to třeba prodiskutovat, hm?

7 bazilda bazilda | 3. dubna 2007 v 18:51 | Reagovat

jako malý:-)))) *nevěřícně zakroutí hlavou

mě to vážně neva a díky za podporu najuš:-) tak tady moc nedyskutujte ju:-) vždyť je dobrý vědět na čem by se mělo zapracovat:-)

8 Keneth Mcalpin Keneth Mcalpin | 3. dubna 2007 v 20:14 | Reagovat

Výbordelná výbordelnost.

9 ledik ledik | 3. dubna 2007 v 20:21 | Reagovat

dlouho byla odmlka a pak me tak prekvapis :D,mozna ze tento tyden taky neco dodam,ale vypada to blede.....nechce se mi moc

10 Naja Naja | 4. dubna 2007 v 8:13 | Reagovat

batildo, už to máme s Míšou ( Miss) vyřešený!!dobrý!!

11 MarS MarS | 4. dubna 2007 v 11:14 | Reagovat

Ahojky,

Celkem se mi kapitolka libi i kdyz ty vytky co psala mission mne take napadly a take mne trosku prekvapilo, jak nekdo zasazeny kletbou cruciatus muze nenapadne (pri te kletbe musi utocnik na obet videt, ne?) schovat dite. Tonks prave prozila likvidaci celeho ustredi radu i s cleny a celkem bez problemu se kamaradi s naprosto neznamou zenskou. Take mne malinko zarazilo kde se sakra vzaly na odboru zahad - Tonksova portalem, dobra, ale Regina ktera se ukryva pred Voldemortem, ktery ji urcite chce najit a ma ministerstvo prolezle svymi lidmi - to by ji tam asi dost rychle nasel, ne? Jo a prima rec a jeji 'komentar' by mely myslim byt na jednom radku, napr.:

"To je pěkné!" souhlasila Regina.

Ufff snad jsem to neprehnal :(

12 bazilda bazilda | 4. dubna 2007 v 21:07 | Reagovat

MarS.nikoli toto je to co autorovi pomůže vždyť jak mám věděť na čem mám zapracovat když se nikdo neozve:-)

no možná sem ten kousek s reginou odflákla, ale moje přectava byla, že je temná noc..zakázaný les a v popředí se mezi stromy proplétá mláda žena s malinkým ďítětem kolem ní létají kledby až jí jedna zasáhne ona spadne a rychle svoje dítě šoupne pod strom.... a v té místnosti není ukrytá, ale zamčená schovaná atd. za to že se postavila Voldemortovy! Tak se jí smrtijedi pomstily! omlouvám se jestly to nebylo poznat. Jo a K Tonks: ta vlastně neměla jinou možnost, byla na úplně neznámém místě a po nutném představení si prostě padli do oka a navíc ten největčí šok už tak nějak překonala při svém úniku! toť vše a já se rozhodně nezlobím:-) nejsem žádný expert a alespoň mám nad čím přemýšlet:-)))) děkuji za krytiku MarS a Mission:-)

P.S.už jsem našla dalšího človíčka do věnování:-))))

13 Mirča Mirča | E-mail | Web | 7. dubna 2007 v 15:24 | Reagovat

Kdo se zajímá o Harryho Pottra tak ten si může zajet na moje stránky! Na té stránce se můžete stát žákem nebo i učitelem Bradavic!Stačí se jen zaregistrovat.Tak se hlašte PLS!!!

Ahoooooj!

14 aenda aenda | E-mail | Web | 8. dubna 2007 v 12:58 | Reagovat

Wow no to je suprový

15 bazilda bazilda | 9. dubna 2007 v 10:10 | Reagovat

aenda:děkuji:-)

16 ivik.bublik ivik.bublik | 10. dubna 2007 v 17:35 | Reagovat

ahojka bežte se podívat na můj blog, píšu převážně o Severusovi. www.ivikuvsvet.blog.cz

17 age age | Web | 10. dubna 2007 v 19:32 | Reagovat

paaani, tys tim hodne pohnula ... myslim vzhled, samozdrejme. jinak kapitlka skwela, jako dycky ;D

18 bazilda bazilda | 11. dubna 2007 v 15:41 | Reagovat

age:děkuji:-) jsem moc ráda, že se ti to líbí

19 netri netri | Web | 14. dubna 2007 v 19:48 | Reagovat

Jé, to je super povíídka. Přečetla jsem aztim teda jen tuhle kapitolku ale podivámse i na jiný :D

20 Dark Dark | Web | 15. dubna 2007 v 17:35 | Reagovat

sup povídka, přečetla jsem ji jdním dechem=))

21 bazilda bazilda | 15. dubna 2007 v 20:55 | Reagovat

netri:jistě:-)

Dark.to mě velice těší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama