kapitola 1.sbohem bradavice(oprava podle kritiky((pokus)) )

5. června 2006 v 21:37 | bazilisek |  Harry Potter a Zmijozelův dědic

...PO POHŘBU...
Harry měl v hlavě pořádný zmatek. Nechal stát překvapeného Rona s Hermionou a s Ginny a rozeběhl se k hradu. Chtěl být sám, potřeboval si v hlavě urovnat všechny myšlenky a rozhodnout se co, bude dál. Vklouzl do hradu a u vchodu se málem přerazil o paní Norrisovou. Za jejího nespokojeného mňoukání jí v rychlosti oběhl a utíkal směrem ke komnatě nejvyšší potřeby. Už byl u gobelínu, když se zarazil. Co vlastně chtěl za místo?! Chtěl být sám a nebo jen chtěl rozjímat? Když přemýšlel, na co bude myslet při přecházení, na mysl mu stále přicházela myšlenka žhavá jako uhlíky, o které moc dobře věděl a v nitru mu všechno říkalo, aby se rozhodnul jinak. Opustí Bradavice, svůj opravdový domov, kde má famfrpál a přátele. To přece nikdy nechtěl!!
" Musím!"
Opakoval si stále.
"Kvůli studentům,kvůli Ginny".
Když omílal dokola všechna pro a proti, bezmyšlenkovitě se procházel po chodbě. Tam,sem a zase tam... Nakonec se zastavil u gobelínu a nerozhodně na něj pohlédl .Zůstal na něj koukat s otevřenou pusou, to co uviděl mu vyrazilo dech.Nacházeli se tam dveře .Otevřel je a vstoupil.
Po zavření se rozhlédl po místnosti a ztuhl. V jednou rohu leželi na zemi měkké polštáře rozestavěné tak, jako by se měla konat schůzka BA(Brumbálovy Armády). Nad polštáři na zdi visel jejich pergamen s podpisy, jímž spečetili svoje přijetí.Vedle pergamenu viseli obrázky členů s jejich patrony.Byly tam dokonce i Dobbyho "vánoční koule" .Vedle oddělení BA(jak jej nazval) se nacházelo oddělení famfrpálu.Tady by jste našli fotky z jeho zápasů i repliky nimbusu 2000 a kulového blesku. Byl zde i model famfrpálového hřiště a všech famfrpálových pohárů, které získal Nebervír za dobu jeho působení. Dále zde byla oddělení Albus Brumbál a Sírius Black.Ta se skládala z podobizen a fotek.
Zkrátka tu bylo vše, co dělalo Bradavice Bradavicemi. Prošel všechna oddělení a posadil se do křesla, které pro něj komnata připravila. Prostředí jeho vzpomínek ho uklidňovalo, a tak začal dělat to, proč přišel. Totiž přemýšlet. Zjistil už, před čím se chce schovat. Schovává se před realitou. Namlouvá si, že budou studenti v nebezpečí jen kvůli němu. Při zabití Brumbála to byl útok čistě na Bradavice ne na něj. A navíc Snape a Malfoy ví že s Ginny chodil a neví že se s ní rozešel. Ano!!!Ginny, bude ve velkém nebezpečí tak jako tak. Nyní už věděl, že udělal chybu.
Zvedl se, a jak nejrychleji dokázal, běžel do Nebelvírské společenské místnosti. Udýchaně se zastavil až u portrétu Buclaté dámy. Pro všechno ostatní zapomněl heslo (jako já, ale to sem nemíchejme:-) ).Přemýšlel o hesle, když se dveře společenské místnosti otevřely a v nich stála Ginny. Popadl jí za ruku a rychle ji zatáhl do společenské místnosti. Na jejich oblíbených křeslech seděli Ron s Hermionou a líbali se. Když uslyšeli klapnutí obrazu, přestali se líbat a podívali se na nově příchozího. Harry s Ginny si k nim přisedli a Harry spustil.Vyprávěl jim o komnatě a o tom, na co přišel. Potom vzal Ginny za ruce a řekl:
"moc se ti omlouvám, mám tě moc rád a unáhlil jsem se".
Ginny ho štastně objala a dala mu pusu. Oba páry si sedli a nálada se značně uvolnila.Všichni čtyři se začali bavit o všem možném . A jak si tak povídali, úplně zapomněli na čas, když se Hermiona zděsila.
"Balit"!
Vykřikla, a rozeběhla se do dívčích ložnic následována Ginny. Harry s Ronem si vymněnili všeříkající pohledy, ale pak následovali příkladu dívek a rozeběhli se do pokojů a jedním mávnutím hůlky naházeli věci do kufrů. Vyčistili klece sovám, vzali si svá zavazadla a sešli dolů, kde už na ně čekala děvčata. Chytli se za ruce a s levitujícími zavazadly za zády se poloklusem vydali k vlaku. Po cestě potkali většinu členů BA a všichni doběhli k mohyle dát poslední sbohem bývalému řediteli. Po minutě ticha se rozeběhli k vlaku, kde už byli netrpělivě očekáváni. Nasedli do volného kupé a rozhlédli se po pozemcích Bradavic. Vlak se začal pomalu rozjíždět a Harry se spěšně vyklonil z okna a pozoroval hrad, od kterého se vzdalovali. Když už byla vidět jen nejvyšší věž, zavolal:
"SBOHEM BRADAVICE!!!!!!!!!"
Ostatní se k němu nahrnuli a nyní dali všichni najednou sbohem Bradavicím. Věděli, že je nejspíš poslední.
KONEC PRVNÍ KAPITOLY
P.S.Druhá se jmenuje ZASE "DOMA", tak se nechte překvapit
P.S.S.Doufám, že se Vám líbila.Za komentáře budu vděčná a jsem vděčná za kritiku:-)
ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ:děkuji mamce a bobkovi za beta-read a svému křečkovi za inspiraci:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leny Leny | Web | 6. června 2006 v 16:24 | Reagovat

Je to pěkný, ale pár slov se tam vážně nehodí..třeba: krafali..to by prostě Rowlingová nenapsala...a..no to je jedno..a nějaký věci...

Taky přímá řeč se píše na nový řádek, takhle to bylo takové nepřehledné!

Ale jinak je to good, uvidíme, jak to bude dál!=)

2 brabikate brabikate | Web | 6. června 2006 v 17:56 | Reagovat

Tak... Co ti tady teď napíšu, tak neber nijak osobně, jo? Píšu to proto, aby ses zlepšoval a zlepšoval, Bazilišku... ;o)

Za každou tečkou, čárkou... no prostě za interpunkčním znaménkem dělej mezeru. Je to pak přehlednější a ne tolik nahuštěné na sebe.

Příště si to rozděl do odstavců. Kolikrát jsem to totiž úplně ztratila...

Přímou řeč vždy na nový řádek.

Používej různá slovesa. Při popisu té místnosti, kterou objevil, se ti tam až mockrát objevilo "byl, bylo, byla...". To slovo chce vlézt všude - znám to, ale pro zajímavější četbu je lepší "stál, povaloval, opíral...".

Jinak je to povídka naprosto fajn! Dobře se čte a vypadá to zajímavě! Z první kapitoly sice asi nemůžu soudit příběh, ale vyvíjí se to slibně! ;o) Ten nápad s tou místností je taky hodně dobrý a jak název prozrazuje... máme se ještě na co těšit! ;o)

To, co jsem ti napsala, tak ber prosím jako radu a ne, že jsem si potřebovala někoho kritizovat... ;o)

3 brabikate brabikate | Web | 6. června 2006 v 20:11 | Reagovat

Ještě se zeptám... Na kdy plánuješ pokráčko?

4 bazilisek bazilisek | 6. června 2006 v 21:18 | Reagovat

Všichni:děkuji za kritiku vezmu si jí k srdci a druhou kapitolu už mám napsanou v sešitě.Bude chvilku trvat než ji uveřejním jak jsem psala máme teď zkouškové období a já nevím kam dřív skočit.Počítám s tím že se tu objeví koncem tohoto týdne ale nic neslibuji:-(.Jo a drabble mi tak něak uniká ale vynasnažím se:-) váš balda

5 brabikate brabikate | Web | 8. června 2006 v 11:56 | Reagovat

Teď je to o dost lepší! Fakt už nemám co vytknout! :o)) Už se těším na tu kapitolu, jsem zvědavá na zápletku, kterou máš pro nás připravenou, Baldo... :o))

6 bazilisek bazilisek | 8. června 2006 v 17:54 | Reagovat

brzy jí tu uvydíte:-)

7 Belatrix Black Lastrange Belatrix Black Lastrange | 11. června 2007 v 17:56 | Reagovat

Je to hezký i když krátký a na můj vkus až moc strojený.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama